مقاله مدیریت شماره 16 (5 مقاله)
مقاله در پسوند آفیس (doc) می باشد و قابل ویراستاری می باشند
تأثیرمحیط بررفتار مشتری 112 صفحه 
تاریخچه پیدایش مدیریت  20 صفحه 
تعریف و خلاصه ای از سرمایه گذاری مشترك  15 صفحه
تولید در كلاس جهانی  21 صفحه
تبعیض عامل اصلی استرس در سازمان ها  9 صفحه

برای خرید کلیک کنید
**
در زیر نمونه ای از هر 5 مقاله را به ترتیب خواهید دید

 تأثیرات محیطی بر رفتار مشتری
اهداف یادگیری: بعد از مطالعه این فصل شما باید به مطالب زیر پی ببرید:
1- معنی فرهنگ و ویژگی مهم آن.
2- ماهیت ارزش های فرهنگی به طور كلی مانند ارزش های اصلی، كه توسط مشتریان آمریكایی حفظ می شوند.
3- تأثیری كه آن ارزش های فرهنگی بر رفتار مشتری می گذارد. 
4- وبعلت تغییرات فرهنگی، بازاریابان باید این تغییرات را كنترل كنند و از این تغییرات سود ببرند. 
5- اهمیت دانش فرهنگی بر رفتار مشتری در توسعه برنامه های بازاریابی مؤثر بین المللی.
برای توسعه یك رقابت تبلیغانی برای قهرمان آمریكایی، خط تولید جین های                            سنگ شورwrangler ، انجمن او تحقیقات روانشناسی را برای فهم ارتباط مشتریان با لباس های جین شروع كرد واینكه چگونه wrangler این ارتباط را بوجود می آورد . بعد ازانجام چندین مصاحبه 45 دقیقه تا یك ساعتی آنها فهمیدند كه چیزی را ازدست داده اند. آنها فهمیدند كه مردم درمحیط فرهنگی مان چیزی را استفاده می كنند. ارزش های فرهنگی با نیازهای احساسی ما در تقابل می باشندتا بر رفتارما تأثیر بگذارند و ما را مجبور به انتخاب محصولات نمایند كه خودمان انتخاب كرده ایم. بنابراین انجمن چندین مردم شناس فرهنگی را به كار گرفت تا تحقیقات عینی را در خانه ها، مغازه ها، خیابانها و مكان های فروش مانند بنگاه ماشین انجام دهند. Wrangler تولید كننده جین هایی بود كه گاوچرانان آنها را می پوشیدند. انتروپولوژیست ها (مردم شناسان) به نمایشات گاوبازی، بارهای غربی، پیك نیك ها و سایر مكانهایی رفتند كه در آن افراد از         لباس های جین استفاده می كردند. ارزش پوشنده تولیدات Wrangler مانند مردم شهری از طبقه كاگر بود. چه شهری و چه روستایی آمریكایی های قشر كارگر به موارد زیر اهمیت می دهند.
1) اجتماع، وفاداری گروهی، دوستان، خانواده و ارزش افراد در جامعه.
2) سنت درارتباط مداوم با گذشته،ورزشها،ذات وماهیت كارها،فعالیت های بیرونی و سنتی مردان
3) مسئولیت، اعتماد به نفس و صادق بودن در كار.
در اواخرسال 1970 و اوایل سال1980 این گروه ها با مشكلات زیادی رو برو بودند اما             رئیس جمهور شدن ریگان و بازرگشت آنها به ارزش های قدیمی بر آنها احساس ارزشمند بودن می داد. لوی صاحب فروشگاه جین مردانه بود ولی با خریداران زن سرو كار داشت اما شركت  بین المللی Wrangler سابقه خوبی در غرب داردكه شامل شیكاگو، داكوتاو American Hero نمود. تبلیغات به كارگران كمك كرد و كارگران واقعی كارخانجات فولاد، آتش نشانان و تعمیركاران كشتی را نشان داد.با توجه به وجود موسیقی تركیبی سادگی تبلیغات مورد توجه آمریكایی ها قرار گرفت كه هرگز به Wrangler فكر نكرده بودند. نقش Wrangler در میان  خرده فروشان و مشتریان باعث افزایش فروش شده بود.

******************

تاریخچه پیدایش مدیریت 
فلسفه نوین مدیریت منابع انسانى، با وقوع انقلاب صنعتى در انگلستان(1760م.) آغاز شده است. منظور از انقلاب صنعتى، جانشین كردن ماشین به جاى انسان در صنعت است. با ورود ماشین به صحنه، امكان تقسیم كار به اجزاى كوچك‏تر فراهم شد و هركس موظف به انجام دادن بخش كوچكى از كل كار در كارخانه یا سیستم تولیدى گردید. كارگر مجبور به كار پراكنده نبود، بلكه مأمور كار با ماشین مشخص و در نتیجه، یافتن مهارت در آن كار بود.
از ویژگى‏هاى دیگر نظام صنعتى، بى‏اعتنایى به جنبه‏هاى عاطفى و عدم رعایت اصول انسانى در كارخانه‏ها بود. استفاده از كودكان، منع قانونى نداشت. آنان گاهى از طلوع آفتاب تا شب كار مى‏كردند. انقلاب صنعتى آثار اقتصادى مثبت(افزایش تولید و بازدهى سرمایه، رونق فوق‏العاده تجارت و...) و آثار اجتماعى منفى داشت (كالا تلقى شدن كارگر، براى خریدوفروش).
- نهضت كارگرى‏
در پى ستم كارفرمایان، كارگران به جان آمده و متحد شدند، اتحادیه و سندیكا تشكیل دادند، دست به اعتصاب زدند و نتایجى نیز گرفتند. كشورهاى صنعتى با وضع قانون و مقرراتى با نهضت كارگرى به مقابله برخاستند؛ اما مقاومت كارگران ادامه یافت و هم‏بستگى آنان و پیدایش اتحادیه‏ها، طرز فكر جامعه و دولت را به نفع آنان تغییر داد و موجب توازن قدرت، میان كارگر و كارفرما شد و «دموكراسى صنعتى» تحولات اجتماعى عمیقى را در جوامع صنعتى به وجود آورد.
- نهضت مدیریت علمى (1878م.)
تیلور (1856 - 1917م.) در سال 1878 چهار اصل اساسى و مهم مدیریت علمى را ارائه كرد كه عبارتند از:
اصل اول: مدیریت باید علمى باشد.
اصل دوم: انتخاب كاركنان باید اساس علمى داشته باشد.
اصل سوم: آموزش و تربیت كاركنان باید جنبه علمى داشته باشد.
اصل چهارم: روابط نزدیك و دوستانه و روحیه هم‏كارى باید بین مدیر وكاركنان وجود داشته باشد.
این نهضت توانست گام بلندى در جهت افزایش تولید و كارآیى در كارخانه‏ها و سازمان‏ها بردارد.
- روان‏شناسى صنعتى (1913 م.)

*******************

تعریف و خلاصه ای از سرمایه گذاری مشترك Joint Venture از دایره المعارف آزاد WiKi Pedia (وی كی پی دی آ)
سرمایه گذاری مشترك با علامت اختصاری VJ نشان داده می شود عبارت است از:
موجودیت جدیدی كه بین دو یا چند شریك شكل می گیرد تا در كنار هم فعالیت اقتصادی را تقبل نماید و شركا توافق می كنند كه این موجودیت جدید با رعایت سهام مشخص توسط طرفین ایجاد شود و سپس در درآمد، هزینه ها و اداره شركت سهیم باشند. كه این سرمایه گذاری مشترك می توان صرفاً برای یك پروژه خاص و یا یك رابطه تجاری طولانی مدت مانند سرمایه گذاری مشترك «سونی اریكسون» باشد.
علاوه بر شركتها، سازمان ها نیز، سرمایه گذاری مشترك را صورت می دهند. برای نمونه سازمان بهزیستی كودكان در نواحی شمال مركزی آمریكا، یك سرمایه گذاری مشترك شروع نموده است. عبارت سرمایه گذاری مشترك به نوع موجودیت شكل گرفته اشاره ندارد بلكه به هدف موجودیت توجه دارد. از این رو، یك سرمایه گذاری مشترك، بر حسب تعدادی از عوامل مانند مالیات، بدهی و زیان، ممكن است یك شركت سهامی، شركت با مسئولیت محدود، شراكت یا هر شكل و یا ساختار قانونی دیگری شكل بگیرد.
سرمایه گذاری مشترك در چه موقع مورد استفاده قرار می گیرد؟
سرمایه گذاری های مشترك در صنعت نفت و گاز متداول می باشند، و اغلب بین یك شركت داخلی و خارجی می باشند (مانند عسلویه) (حدود ¾ آنها بین المللی هستند). سرمایه گذاری مشترك در بخش صنعت نفت و گاز به عنوان یك آلترناتیو تجاری بسیار كارآمد مورد استفاده قرار می گیرد. ضمن اینكه شركت خارجی به بازارهای جغرافیایی جدیدی وارد می شود، شركتها می توانند مهارت هایشان را تكمیل كنند.
تحقیقات به عمل آ,ده نشان می دهد كه 30 تا 61% موفقیت در سرمایه گذاری مشترك حاصل شده و اینكه 60% از آنها موفق به انجام سرمایه گذاری نشده اند، یا اینكه در طی 5 سال از بین رفته اند (آسبورن، 2003) به علاوه مشخص شده كه سرمایه گذاری مشترك در كشورهای كمتر توسعه یافته، بی ثباتی و ناپایداری بیشتری را نشان می دهند، و سرمایه گذاریهای مشتركی كه شركای آنها دولتی بوده اند، بیشتر با شكست مواجه شده اند. به نظر می رسد كه شركتهای خصوصی به مهارتها، فن آوریها و شبكه های بازاریابی و غیره مجهزتر هستند و علاوه بر آن مشخص شد كه سرمایه گذاریهای مشتركی كه با تغییرات سریع در فن آوری تولید، تقاضای بسیار متغیر و بی ثبات مواجه بوده اند به صورت فجیعی با شكست مواجه شده اند. برخی كشورها از قبیل جمهوری خلق چین با هدف ورود به بازارهای خارجی، اقدام به سرمایه گذاری مشترك با شركتهای خارجی می كنند.
دلایل تشكیل سرمایه گذاری مشترك :

********************

تبعیض عامل اصلی استرس در سازمان ها
تعریف استرس 

استرس از نظر لغوی از کلمه  استرینجر (   stringere  ) به مفهوم به هم رفتن و قبض شدن گرفته شده است . استرس ، فرسودگی بدنی یا عاطفی  است که بر اثر مسائل و مشکلات  واقعی یا ذهنی  پدید  می آید. در تعریف  دیگر ، استرس به مجموعه  واکنش  های عمومی انسان نسبت به عوامل ناسازگار و پیش  بینی نشده داخلی و خارجی  اطلاق  می گردد . بدین گونه  که هرگاه تعادل  داخلی  یا خارجی  از میان  برود ، استرس  پدید  می آید . دکتر  هانس سلی ( Hans Selve )  یکی  از پیشتازان  پژوهش در زمینه  استرس ، استرس را به عنوان پاسخ  نامشخص بدن  به هر گونه  تقاضا  نامیده است .وی مفهوم  حالت سازگاری  عمومی را ابداع کرد.حالت سازگاری عمومی پاسخ خود به خودی به هر گونه تهدید بدنی یا احساسی نسبت به سلامت یک ارگانیسم است .

استرس ، تجربه ای  است همگانی و عمومی که هر کس به کرات  آن را در  زندگی خود احساس کرده  است ، برخلاف تصور ، استرس همیشه شامل حوادث ناخوشایند نیست  بلکه می  تواند  محصول موفقیت های خوشایند و مطلوبی نیز  باشد که سازگاری مجددی را در فرد مطالبه می کند . به عبارت دیگر شاید نکته اصلی در موقعیت های تنش زا نیاز به انطباق و سازگاری مجددی  است که برای فرد ضرورت  پیدا می کند.

چگونگی عملکرد استرس 

 استرس  با توالی  اتفاقات  خاصی  عمل می کند .این توالی را اصطلاحا  نشانگر سازگاری  کلی  می  نامند و آن  را در  سه گام  مشخص تعریف می نمایند :

1-واکنش اخطار: با آغاز استرس  واکنش  اخطار  به همراه آن  خواهد  آمد. این واکنش معمولا پاسخی  فیزیولوژیکی  است  که تعداد  زیادی  از فعل و انفعالات سیستم های  بدنی  را به کار می اندازد.به این ترتیب که هورمونی توسط غده  فوق کلیوی  ترشح  گردیده  و وارد جریان خون می  شود که نتیجه آن  ازدیاد ضربان قلب ، ضعیف  شدن تنفس  ، جاری  شدن خون از پوست  و احشاء  به ماهیچه ها و مغز ( که در نتیجه  باعث سرد  شدن  دست  و پاها می گردد) و توزیع مواد غذایی مورد نیاز به  قسمت هایی  از بدن  و ماهیچه ها از جمله این تغییرات می باشد

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات