مجموعه کتاب شماره 10 شامل آثار : جمال زاده (خلقیات ما ایرانیان)؛ جوجومویز(دختری که رهایش کردی، پس از تو، من پیش از تو)؛ جی کی رولینگ (اوای فاخته)؛ جین آستن(غرور و تعصب)؛ جین وبستر (وقتی پتی به دانشکده می رفت، دشمن عزیز)؛ چارلز برلیتز (مثلث برمودا، آزمایش فیلادلفیا)

 تعداد کتاب 10 کتاب
 نوع فایل PDF 
 حجم فایل  160 مگابایت

برای خرید کلیک کنید
**
توضیحات مختصر در مورد تمام نویسندگان این مجموعه در زیر بیان شده است

کتاب خلقیات ما ایرانیان
سید محمدعلی موسوی جمال‌زاده (۲۳ دی ۱۲۷۰ در اصفهان – ۱۷ آبان ۱۳۷۶ در ژنو)
نویسنده و مترجم معاصر ایرانی بود. او را پدر داستان کوتاه زبان فارسی و آغازگر سبک واقع‌گرایی در ادبیات فارسی می‌دانند.
او نخستین مجموعهٔ داستان‌های کوتاه ایرانی را با عنوان یکی بود و یکی نبود در سال ۱۳۰۰ در برلین منتشر ساخت.
جمال‌زاده در سال ۱۹۶۵ نامزد جایزه نوبل ادبیات گردید. وی تا به امروز در کنار زین العابدین رهنما، حسین قدس نخعی و ابوالقاسم اعتصام‌زاده به عنوان تنها فارسی زبانان نامزد جایزه نوبل ادبیات شناخته می‌شوند. داستان‌های وی انتقادی (از وضع زمانه)، ساده، طنزآمیز و آکنده از ضرب‌المثل‌ها و اصطلاحات عامیانه است.
وی در سال ۱۳۷۶ در ۱۰۵ سالگی در یک آسایشگاه سالمندان در ژنو، سوئیس درگذشت. خلاصه ی کتاب خلقیات ما ایرانیان اثر جمال زاده
بله! آمارهای کشورهای دیگر هم اما خیلی متفاوت از این نیست. دروغ در بسیاری از جاها عمومیت دارد. داده‌های ایتالیا و آمریکا را داریم که عددشان کم نیست. نمی‌خواهم بگویم ما در مقایسه با کشورهای دیگر چگونه‌ایم اما داده‌های آماری نشان می‌دهد مردم از وضعیت رفتاری جامعه ایران ناراضی‌اند. در بسیاری از موارد هم درست فکر می‌کنند.
فحش‌های تماشاگرها در ورزشگاه‌ها، بوق‌زدن‌های به خانم‌ها و دعواها در خیابان، این‌ها رفتارهای خودمان است که باید بپذیریم، شما چه اندازه امید دارید اگر ساعت‌تان را نه در یک روشویی عمومی، که، در روشویی یک مکان خاص مانند دانشگاه، مسجد و اداره، جا بگذارید و نیم ساعت دیگر برگردید، ساعت‌تان سر جایش باشد. این تجربه زیسته ما است دیگر! مردم چنین وضعیتی را می‌بینند که نمی‌پذیرند و نمی‌پسندند.
نکته‌ای که کار سفرنامه‌ها را جذاب کرد و البته با جمال‌زاده شروع شد، این بود که نشان داد این، مسئله امروز نیست. پیش‌تر هم ما این‌گونه بودیم. اما برای آنکه نویسنده‌ای بتواند دربارهٔ خلقیات قوم و ملت متبوع خود صفاتی منفی بنویسد

+++++++++++++++++++++
کتاب دختری که رهایش کردی کتاب پس از تو عکس جلد کتاب من پیش از تو
جوجو مویز یک روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی انگلیسی است که از سال ۲۰۰۲ رمان‌های پراحساسی را قلم ‌زده است. او تنها کسی است که تابه‌حال توانسته دو بار موفق به کسب جایزه‌ی انجمن رمان‌نویسان ر مانتیک شود و آثارش جزو پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز است. 
در خلاصه کتاب یک  بعلاوه یک جوجو مویز آمده است :
جسیکا توماس زنی تنهاست که خانواده‌ای عجیب را اداره می‌کند. دختر او عاشق ریاضی است و از رژلب متنفر است، با این حال پسر خانواده عاشق آرایش است! جسیکا در دریاکنار نظافت‌چی خانه‌هاست و در یک کافه هم کار می‌کند.
او تمام تلاش خود را می‌کند تا در نبود شوهرش زندگی خوبی برای بچه هایش رقم بزند. در سوی دیگر داستان اد نیکلاس را داریم. مردی موفق و ثروتمند که طی یک اتفاق، اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود و مجبور می‌شود محل کارش را برای مدتی ترک کند و در ویلای خود در دریاکنار زندگی کند. در ادامه، داستان به شکلی پیش می رود که این دو با هم برخورد می‌کنند و این تازه شروع ماجراها است.
اد نیکلاس نمی‌خواهد به کسی کمک کند و جسیکا توماس هم نمی‌خواهد کسی به او کمک کند، اما…
داستان به صورت دانای کل روایت می‌شود و در هر فصل روی یک شخصیت تمرکز دارد:
مادربزرگِ جس همیشه می‌گفت کلید یک زندگی شاد، حافظه‌ی ضعیف است. در حقیقت، این حرف را پیش از آنکه دچار زوال عقل شود گفته بود، ولی جس نکته را گرفته بود. جس باید موضوع آن پول را فراموش می‌کرد. اگر می‌خواست به کاری که با آقای نیکلاس کرده بود فکر کند، دیگر نمی‌توانست با او در یک اتومبیل بنشیند.
مارتی همیشه به جس می‌گفت که بی‌حالت‌ترین و خشک‌ترین قیافه‌ی دنیا را دارد: 
احساسات در چهره‌اش معلق بود، درست مثل انعکاس نور روی یک برکه‌ی راکد.
ولی شاید بهتر بود مثل یکی از آن اهالی کره‌ی شمالی اعتراف می‌کرد. وگرنه از فشار زیاد دیوانه می‌شد و شروع می‌کرد با ناخن‌هایش به کندن روکش صندلی اتومبیل. جس داخل اتومبیل نشست و به وراجی تنزی گوش داد.
با خودش می‌گفت پیش از اینکه مرد بفهمد او چه کرده است، راهی پیدا می‌کند و پولش را برمی‌گرداند.

+++++++++++++++++++++
کتاب آوای فاخته
جوآن «جو» رولینگ (به انگلیسی: Joanne “Jo” Rowling) (زادهٔ ۳۱ ژوئیه ۱۹۶۵)
با نام‌های هنری جی. کی. رولینگ (به انگلیسی: J. K. Rowling) و رابرت گالبریث (به انگلیسی: Robert Galbraith) رمان‌نویس، فیلم‌نامه‌نویس و بشر دوست اهل بریتانیا است که عمدهٔ شهرتش را برای نوشتن مجموعه داستان‌های هری پاتر کسب کرده‌است.
این مجموعهٔ داستانی به ۶۵ زبان و به‌طور تقریبی در ۴۵۰ میلیون نسخه منتشر شده‌است. کتاب‌های هری پاتر از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ بشر بوده‌اند. 
در سال ۲۰۰۷ فهرست ثروتمندان ساندِی تایمز میزان ثروت رولینگ را به ۴۵۴ میلیون پوند (۱٫۰۷ میلیارد دلار) تخمین زد
و در بین پولدارترین زنان انگلیس رولینگ را در رده ۱۳ جدول قرار داد. همچنین در همین سال به انتخاب مجله تایم، رولینگ پس از ولادیمیر پوتین به عنوان دومین شخص تأثیرگذار سال انتخاب شد. مجله فوربز رولینگ را در رده چهل و هشتمین شخصیت معروف در سال ۲۰۰۷ معرفی کرد. او در حال حاضر فعالیت‌های انسان دوستانه و خیرخواهانه بسیاری را به عهده گرفته و پشتیبانی می‌کند.

+++++++++++++++++++++
کتاب غرور و تعصب
جین آستِن، در ۱۶ دسامبر سال ۱۷۷۵ در استیونتن همپشر جنوب شرقی انگلستان، به دنیا آمد.
او هفتمین فرزند یک کشیش ناحیه بود. در سال ۱۸۰۱م که پدرش بازنشسته شد، خانواده آستِن به بث نقل مکان کرد.
پدر در سال ۱۸۰۵م از دنیا رفت و جین آستِن و مادرش، چندبار نقل مکان کردند، تا سرانجام در سال ۱۸۰۹م در نزدیکی التن در همپشر، ماندگار شدند. جین آستِن در همین محل ماند و فقط چند بار به لندن سفر کرد. در ماه می سال ۱۸۱۷م به علت بیماری، به وینچستر کوچ کرد تا نزدیک پزشکش باشد و در جنوری سال ۱۸۱۷م همان‌جا درگذشت. جین آستِن، نوشتن را از نوجوانی آغاز کرد. قبل از انتشار آثارش، بارها در آن‌ها دست می‌برد و بازبینی‌شان می‌کرد.
چهار رمان عقل و احساس، غرور و تعصب، منسفیلدپارک و اِما به ترتیب در سال‌های ۱۸۱۱،۱۸۱۳،۱۸۱۴و۱۸۱۶ یعنی در زمان حیات جین آستِن، منتشر شدند. رمان‌های جین آستِن از پرخواننده‌ترین آثار در ادبیات جهان‌اند و حدود دویست سال است که نسل‌های پیاپی، با کشش و علاقه روزافزون، رمان‌های او را می‌خوانند.
خلاصه ی کتاب
«غرور و تعصب» احتمالا در سال ۱۷۹۷م نوشته شده و نویسنده در دهه‌ی اول قرن نوزدهم بازبینی‌هایی در آن انجام داد و در سال ۱۸۱۲م متن را نهایی کرد. سرانجام در آغاز سال ۱۸۱۳م منتشر شد.
قهرمانان اصلی این رمان «الیزابت و دارسی» آدم‌هایی‌اند که به تدریج به محاسن یکدیگر پی می‌برند. خود جین به صراحت گفته است که رستگاری اخلاقی شخصیت‌ها بستگی دارد به این‌که به تدریج و با افزایش شناخت و آگاهی‌شان از دیگران، خود نیز دگرگون و کامل‌تر شوند. لازم به ذکر است که معادل دقیق عنوان کتاب «غرور و پیش‌داوری» است،
نه «غرور و تعصب» و این نکته‌ای است که خواننده پس از مطالعه متن رمان به آن پی خواهد برد.

+++++++++++++++++++++
کتاب دشمن عزیز کتاب وقتی پتی به دانشکده می رفت
جین وبستر (به انگلیسی: Alice Jane Chandler Webster) (زاده ۲۴ ژوئیه ۱۸۷۶ – درگذشته ۱۱ ژوئن ۱۹۱۶)
بانوی رمان‌ نویس و نمایشنامه‌نویس آمریکایی بود که آثار برجسته‌ای چون بابا لنگ دراز (۱۹۱۲) و دشمن عزیز (۱۹۱۵) به‌رشته تحریر درآورده‌است. آلیس جین چندلر وبستر در سال ۱۸۷۶ در روستای فردونیا ایالت نیویورک آمریکا به‌دنیا آمد. مادرش آنی مافت وبستر (به انگلیسی: Annie Moffet Webster) خواهرزاده مارک توین و پدر او چارلز لوتر وبستر (به انگلیسی: Charles Luther Webster) مدیر مالی مارک توین و ناشر بسیاری از کتاب‌های وی بود. او تنها فرزند خانواده‌ای بود که به ادبیات و نشر اندیشه و فرهنگ توجه ویژه‌ای داشتند.

+++++++++++++++++++++
کتاب آزمایش فیلادلفیا کتاب مثلث برمودا
چارلز برلیتز Frambach Berlitz   (بیست وسه نوامبر 1913 – 18 دسامبر 2003)
معلم زبان چند زبانه و زبان آمریکایی بود که به دلیل دوره های آموزش زبان و کتاب های خود را در مورد پدیده های ماوراء الطبیعه شناخته شده است.
برلیتز در شهر نیویورک متولد شد. او نوه ماکسیمیلیان برلیتز بود که مدرسه های زبان برلیتز را تأسیس کرد. در زمان کودکی ، چارلز در خانواده ای بزرگ شد که در آن (به دستور پدرش) هر بستگان و خادمی با چارلز به زبانی متفاوت صحبت می کردند: 
او به بزرگسالی رسید و با هشت زبان روان صحبت کرد.
در بزرگسالی یادآوری کرد که با دلهره کودکی روبرو شده است که هر انسانی به زبانی متفاوت صحبت می کند ، با تعجب از اینکه چرا او مثل همه افراد خانواده خود زبان خود را ندارد. پدرش به آلمانی صحبت می کرد ، پدربزرگش به روسی و پرستار بچه اش به زبان اسپانیایی.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic