مجموعه کتاب شماره 18 شامل آثار : علی محمد افغانی (دختر دایی پروین، شوهر آهوخانم)؛ فریدون آدمیت (اندیشه های میرزا آقا خان کرمانی)؛ فلوراریتا شرایبر (سی بل)؛ فیودور داستایوفسکی (جنایت و مکافات)

 تعداد کتاب5 کتاب
 نوع فایل PDF 
 حجم فایل  48 مگابایت

برای خرید کلیک کنید
**
توضیحات مختصر در مورد تمام نویسندگان این مجموعه در زیر بیان شده است
کتاب شوهر آهو خانم کتاب دختر دایی پروین
علی‌محمد افغانی (زادهٔ ۱۱ دی ۱۳۰۳ در کرمانشاه ) از نویسندگان نامدار ایرانی و نویسندهٔ رمان «شوهر آهو خانم» است.
لازم به ذکر است وی از پدر و مادری اصفهانی (تیران اصفهان) ولی در کرمانشاه به دنیا آمد. متولد ۱۱ دی ماه ۱۳۰۳ در شهر تیران و نویسنده نخستین رمان واقعی به زبان فارسی (شوهر آهو خانم) است.
پدر علی محمد افغانی، حسینقلی و مادرش صغری اصفهانی بودند، پدر علی محمد در بحبوحه‌ انقلاب مشروطه از اصفهان به کرمانشاه رفت و در آنجا ماندگار ‌شد. ورود ناگهانی علی محمد افغانی درابتدای دهه ۱۳۴۰ به صحنه ادبیات داستانی ایران، با رمان هزار برگی شوهر آهو خانم یک حادثه بود.
تا آن هنگام، دراین صحنه نامی از او نبود، گرچه زندانیان سیاسی پس از کودتا یا آن‌ها که اخبار کوتاه محاکمات نظامی پس از کودتا را دنبال کرده بودند، شاید هنوز نام او را بخاطر داشتند. هر صفحه رمانی که نوشته بود، برگی بود از زندگی واقعی مردم کوچه و بازار به معنای توده مردم، و این یک رویداد مهم ادبی بود.

+++++++++++++++++++++
کتاب اندیشه های میرزا آقاخان کرمانی
فریدون آدمیت (۱۲۹۹، تهران – ۱۰ فروردین ۱۳۸۷، تهران)
نویسنده، تاریخ‌نگار و همچنین از مقامات عالی‌رتبه وزارت امور خارجه ایران بود. آثار وی عمدتاً دربارهٔ تاریخ مشروطیت و شخصیت‌های مرتبط با آن بود.
روش او در تاریخ‌نگاری به گفتهٔ خودش، تاریخ‌نگاری تحلیلی-انتقادی بود. آدمیت بعد از تحصیلات ابتدایی به دارالفنون رفت و تا کلاس پنجم در آنجا ادامه تحصیل داد و در سال ۱۳۱۸ کلاس پنجم متوسطه را به اتمام رساند و سه ماه بعد امتحان نهایی را پشت سر گذاشت.
او در سال ۱۳۱۸ به خدمت وزارت پست و تلگراف درآمد و سال بعد به وزارت خارجه رفت.
پس از آن به دانشکدهٔ حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران راه یافت و در سال ۱۳۲۱ فارغ‌التحصیل شد. وی پایان‌نامه‌اش را دربارهٔ زندگی و اقدامات سیاسی امیرکبیر نوشت که دو سال بعد (سال ۱۳۲۳) با عنوان «امیرکبیر و ایران» با مقدمهٔ استادش محمود محمود به چاپ رسید.

+++++++++++++++++++++
کتاب سی بل
درباره نویسنده سی بل بیشتر بدانیم:
داستان از اشکالات تربیتی و از اهمیت اتفاقات اولیه حیات زندگی سی‌بل (بگوییم آدمی) حرف می‌زند که سرمنشاء ضربات روحی و روانی است زیرا ذهن کودکانه سی‌بل (بخوانیم کودکان)، قدرت تحلیل و درک اتفاقات استرس‌زای شدید را ندارد و برای مقابله با این ناتوانی، به ناچار برای کنار آمدن با شرایط ناگوار و طاقت‌فرسا سعی می‌کند با «تجزیه» کردن تجربه‌ها در ذهن خود، شرایط پیش‌آمده را پشت‌سر بگذارد.
البته بحث بر سر اینکه، رمان واقعی است یا نه، کم نیست، بخصوص که این رمان در اوج سونامی تشخیص بیماری چند شخصیتی در آمریکا انتشار یافت. دورانی که روانپزشکان بی‌تمایل نبودند که برای قدرت نمایی تشخیصی، بیماران چند شخصیتی بدون شواهد را به دنیا معرفی کنند.
از این منظر، عده‌ای از متخصصین این رشته بر این باورند بیماری با چنین تشخیصی وجود نداشته (البته منکر آدمی به نام سی‌بل نیستند)، گروهی دیگر از متخصصین نیز عقیده دارند که داستان کاملاً براساس واقعیت نوشته شده است.
به‌هرحال داستان چه واقعی باشد یا غیر واقعی، آنچه که این کتاب را جز پرفروش‌ترین رمان‌ها و بحث برانگیزترین در دنیای روانشناسی و روانکاوی در زمان خودش (و در حال) کرده است حضور 16 شخصیت متفاوت در بدن یک نفر و روش تشخیصی و درمانی بوده است
که بیش از یک دهه به طول انجامیده تا دریچه‌های جدیدی به روی ضمیر ناخوادآگاه باز شود.

+++++++++++++++++++++
کتاب برادران کارامازوف کتاب جنایت و مکافات
فیودور میخایلاویچ دوستایِوسکی (زادهٔ ۱۱ نوامبر (مطابق تقویم سبک قدیم: ۳۰ اکتبر) ۱۸۲۱ – درگذشتهٔ ۹ فوریه (مطابق تقویم سبک قدیم: ۲۹ ژانویه) ۱۸۸۱)
نویسندهٔ مشهور و تأثیرگذار اهل روسیه بود. ویژگی منحصر به فرد آثار وی روانکاوی و بررسی زوایای روانی شخصیت‌های داستان است.
سوررئالیست‌ها مانیفست خود را بر اساس نوشته‌های داستایفسکی ارائه کرده‌اند. اکثر داستان‌های وی همچون شخصیت خودش سرگذشت مردمی‌ست عصیان زده، بیمار و روان‌پریش. او ابتدا برای امرار معاش به کار ترجمه پرداخت و آثاری چون اورژنی گرانده اثر بالزاک و دون کارلوس اثر فریدریش شیلر را ترجمه کرد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic