مجموعه کتاب شماره 22 شامل آثار : میکا ولتاری (سقوط قسطنطنینه)؛ میکی اسپیلین(تبهکار موطلایی، قتل با تبر)؛ میلان کوندرا (جاودانگی، دون ژوان، شوخی، مهمان خداحافظی، آهستگی، عشقهای خنده دار، خنده و فراموشی، بار هستی، هویت، جهالت)؛ نیما یوشیج (مرقد)؛هارلود لمب (کوروش کبیر، اسکندر مقدونی)؛ هاشم رضی (زردتشت و تعالیم او)

 تعداد کتاب 17  کتاب
 نوع فایل PDF 
 حجم فایل  92 مگابایت

برای خرید کلیک کنید
**
توضیحات مختصر در مورد تمام نویسندگان این مجموعه در زیر بیان شده است

درباره نویسنده کتاب سقوط قسطنطنیه بیشتر بدانیم:
در ۱۹ سپتامبر ۱۹۰۸ در شهر هلسینکی در یک خانوادهٔ متوسط زاده شد. پس از فراغت از آموزش ابتدایی، در دانشگاه هلسینکی آغاز به آموختن کرد
و در سال ۱۹۲۹ در رشتهٔ فلسفه دانش‌آموخته شد.
پس از آن به فرانسه رفت و در مطبوعات فرانسه به کار مشغول شد. او پس از آن وقت خود را بیشتر صرف نوشتن داستانهای تاریخی کرد. داستانهای او به زودی توجه نقادان را به خود کشید و کتاب‌هایش به زبانهای گوناگون برگردانده شد. رمان‌های او واقعیات آمیخته‌ای از رخدادهای تاریخی، اسطوره‌ها و پندارهای خود اوست.
خلاصه ی کتاب
هر که قدری در تاریخ مطالعه دارد می داند، روزی که سلطان محمد فاتح بر قسطنطنیه غلبه کرد و حکومت امپراتوری روم شرقی را مضمحل نمود، این امپراتوری دیگر از لحاظ وسعت، ثروت و قدرت دیگر امپراتوری قدیم نبود و تمام کشورهایی که امپراتوری روم شرقی یا بیزانس را تشکیل می دادند، از آن جدا شد و برای این امپراتوری جز پایتخت، یعنی قسطنطنیه و حومه آن باقی نماند.

+++++++++++++++++++++
دانلود کتاب تبهکار مو طلایی اثر میکی اسپیلین 
میکی اسپیلین یک نویسنده اهل ایالات متحده آمریکا بود. فرانک موریسون اسپیلان (9 مارس 1918 – 17 ژوئیه 2006) ، معروف به میکی اسپیلین یک نویسنده داستان جنایی بود. 
بیش از 225 میلیون نسخه از کتابهای او در سطح بین المللی فروخته شده است. در سال 1980 ، Spillane صاحب هفت تا از 15 عنوان داستان برتر و پر فروش در ایالات متحده بود.

+++++++++++++++++++++
کتاب جاودانگی کتاب دون ژوان کتاب شوخی
میلان کوندِرا (به چکی: Milan Kundera) (زاده ۱ آوریل ۱۹۲۹ در برنو، چکسلواکی) نویسنده اهل چک است
که از سال ۱۹۷۵ (میلادی) به فرانسه تبعید شد و در سال ۱۹۸۱ (میلادی) به تابعیت آن کشور درآمد.
او خود را نویسنده‌ای فرانسوی می‌داند
و پس از نوشتن جاودانگی به زبان چکی در دهه ۱۹۹۰ (میلادی) کوشش و دقت می‌کند که واسطه مترجم را حذف کند و مستقیماً به فرانسه بنویسد. یکی از بهترین آثار کوندرا سَبُکیِ تحمل‌ناپذیر هستی است.
پیش از انقلاب مخملی در چکسلواکی ۱۹۸۹، حکومت کمونیستی کتاب‌های وی را در چک ممنوع کرد. او کمتر با رسانه‌ها گفتگو می‌کند.
میلان کوندرا تاکنون چندین بار نامزد دریافت جایزه نوبل ادبیات بوده‌ است. خانوادهٔ او از طبقهٔ اجتماعی متوسط و با فرهنگ بالایی بودند.
پدرش، لودویک کوندرا، نوازنده پیانو و شاگرد لئوش یاناچک بود و بین سال‌های ۱۹۴۸ (میلادی) تا ۱۹۶۱ (میلادی) ریاست آکادمی موسیقی برنو را برعهده داشت.
علاقه کوندرا به موسیقی در بسیاری از آثار او به‌ویژه رمان شوخی پیداست.
میلان شعرگویی را از ۱۴ سالگی آغاز کرد و در ۱۸ سالگی پس از شکست آلمان نازی در جنگ جهانی دوم در ۱۹۴۷ (میلادی) به اتحادیه جوانان حزب کمونیست چکسلواکی پیوست.

+++++++++++++++++++++
کتاب مرقد آقا
علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج (زادهٔ ۲۱ آبان ۱۲۷۶ – درگذشتهٔ ۱۳ دی ۱۳۳۸) شاعر معاصر ایرانی و بنیان‌گذار شعر نوین و ملقب به پدر شعر نو فارسی است.
نیما یوشیج با مجموعه تأثیرگذار افسانه، که مانیفست شعر نو فارسی بود. در فضای راکد شعر ایران، انقلابی به پا کرد.
نیما آگاهانه تمام بنیادها و ساختارهای شعر کهن فارسی را به چالش کشید. شعر نو عنوانی بود که خودِ نیما بر هنر خویش نهاده‌ بود.
تمام جریان‌های اصلی شعر معاصر فارسی وامدار این انقلاب و تحولی هستند که نیما نوآور آن بود. بسیاری از شاعران و منتقدان معاصر، اشعار نیما را نمادین می‌دانند و او را هم‌پایهٔ شاعران سمبولیست بنام جهان می‌دانند. 
نیما همچنین اشعاری به زبان مازندرانی دارد که با نام «روجا» چاپ شده‌ است. همچنان نیما با بهره‌گیری از عناصر طبیعی با بیانی رمزگونه به ترسیم سیمای جامعه پرداخته‌ است.

+++++++++++++++++++++
کتاب کوروش کبیر کتاب اسکندر مقدونی
هارولد آلبرت لمب (به انگلیسی: Harold Albert Lamb) (زادهٔ ۱۸۹۲ – درگذشتهٔ ۱۹۶۲) تاریخ‌دان (نه تاریخ‌نویس)، رمان‌نویس، داستان‌کوتاه‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی بود.
لمب در آلپاین نیوجرسی به دنیا آمد وی پس از تحصیلات دانشگاهی، وارد ارتش شد و چند سالی نیز در جریان جنگ جهانی دوم، در ارتش فعالیت کرد. 
هارولد لمب علاوه بر زبان انگلیسی، به زبان‌ های عربی و چینی نیز مسلط بود و با مسافرت به چین، ایران، روسیه و منطقه خاورمیانه، ماه‌ ها در این ممالک به تحقیق و مطالعه تاریخی و ادبی پرداخت.
وی به دانشمندان، شاعران و سخن سرایان ایران علاقه فراوان داشت و قسمتی از عمر خود را به مطالعه دربارهٔ تاریخ ایران و زندگینامه شعرا و نویسندگان ایران صرف کرد. او عضو انجمن روابط آمریکا و آسیا و اتحادیه نویسندگان آمریکایی و عضو انجمن ملی خاورمیانه بود.

+++++++++++++++++++++
کتاب زرتشت و تعالیم او
هاشم رضی (۱۳۰۳در تهران) ایران‌شناس، نویسنده و مترجم ایرانی. رضی بیش از ۲۰ کتاب تألیفی دارد. هاشم رضی از پژوهشگران در حیطهٔ تاریخ زردشتیان است و کتاب‌ها و تحقیقات بسیاری در این زمینه دارد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات