مجموعه کتاب شماره 24 شامل آثار : هربرت مارکوزه (بعد زیباشناختی، خرد و انقلاب، در باب اقتدار، انسان تک ساحتی، انقلاب یا اصلاح، گفتاری در رهایی) 

 تعداد کتاب 6 کتاب
 نوع فایل PDF 
 حجم فایل  25 مگابایت

برای خرید کلیک کنید
**
توضیحات مختصر در مورد تمام نویسندگان این مجموعه در زیر بیان شده است
کتاب خرد و انقلاب کتاب در باب اقتدار کتاب انسان تک ساحتی کتاب انقلاب یا اصلاح کتاب گفتاری در رهایی کتاب بعد زیبا شناختی
درباره نویسنده خرد و انقلاب بیشتر بدانیم:
هربرت مارکوزه (Herbert Marcuze) متفکر و فیلسوف آلمانی است که در سال ها ی ۱۸۹۸ الی ۱۹۷۹ میزیسته است.
او آثار و کتبی چون «انسان تک ساحتی»، « عشق و تمدن» و «انقلاب یا اصلاح» را از خود به جا گذاشته است. علاوه بر این کتب، مقالات متعدد دیگری را نیز نگاشته است.
نگاهی به زندگی و حیات سیاسی و اجتماعی مارکوزه می تواند عقاید و رویکردهای فلسفی او را بیشتر نمایان سازد. هربرت مارکوزه در سال ۱۸۹۸ در برلین به دنیا آمد.
خانواده وی یهودی و از طبقات متوسط جامعه بودند. او تحصیلات و آموزش علوم را در شهر خود آغاز نمود، اما برای ادامه تحصیلات و استفاده از منابع تحقیقاتی بیشتر به فرایبورگ رفت و در آن دانشگاه از وجود استادان بزرگ فلسفه چون هوسرل و هایدگر بهره برد.
در این مدت به اندیشه و رویکردهای هایدگر علاقه مند شد و نظرات و عقاید او را در چند مقاله منعکس نمود، اما بعدها از او برتافت.
خلاصه ی کتاب
در این اثر نخست با یك استدلال علمی و مطابق با روش های پذیرفته شده بحث فلسفی در جهان غرب، فلسفه و منطق دیالكتیكی هگل را به عنوان بنیاد فلسفی ماركسیسم، برای خوانندگان تشریح كند و سپس با تجزیه و تحلیل مایه های اصلی آثار ماركس، نشان دهد كه ماركس از هرگونه جامعه پرستی بیزار بود و برای هیچ كس این جواز را صادر نكرده بود كه افكار و شادكامی و آزادی اش را در پیشگاه جامعه قربانی كند.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات