مجموعه کتاب شماره 27 شامل آثار : ویلیام سیدنی پورتر (آخرین خنیاگر)؛ ویلیام شکسپیر (اتللو، رومئو و ژولیت، ریچارد شاه سوم)؛ ویلیام فاکنر (خشم و هیاهو، اسبهای خالدار، گور به گور)؛ ویلیام گلاسر (نظریه انتخاب)؛  وین سنت جی بارنز (زندان زنان آمریکا)؛ یرواند آبراهامیان (ایران بین دو انقلاب، تاریخ ایران مدرن)

 تعداد کتاب 11 کتاب
 نوع فایل PDF 
 حجم فایل  107 مگابایت


برای خرید کلیک کنید
**
توضیحات مختصر در مورد تمام نویسندگان این مجموعه در زیر بیان شده است
کتاب آخرین خنیاگر
آمریکایی ویلیام سیدنی پورتر ‎(به انگلیسی: William Sydney Porter) (زاده ۱۱ سپتامبر ۱۸۶۲ – درگذشته ۵ ژوئن ۱۹۱۰) است.
داستان‌های کوتاه اُ. هنری به دلیل لطافت طبع، بازی با کلمات، شخصیت‌پردازی شورانگیز و پایان هوشمندانه و غافلگیرانه معروف هستند.
این نویسنده در طول عمر خود بیش از ۴۰۰ داستان کوتاه نوشت. امروزه جایزه‌ای نیز به نام او وجود دارد.

+++++++++++++++++++++
کتاب اتللو کتاب رمئو و ژولیت کتاب ری‍چ‍ارد ش‍اه‌ س‍وم‌ 
ویلیام شکسپیر در ۲۶ آوریل ۱۵۶۴ در شهر استراتفورد در انگلستان غسل تعمید داده شد.
شهرت شکسپیر به عنوان شاعر، نویسنده، بازیگر و نمایشنامه‌نویس منحصربه‌فرد است و برخی او را بزرگ‌ترین نمایشنامه‌نویس تاریخ می‌دانند. با این حال، بسیاری از حقایق زندگی او مبهم است. پدرش از صاحب‌منصبان دیوانی بود که گویا بعدها با مشکلات مالی مواجه شد
و مادرش فرزند یک زمین‌دار محلی نسبتاً ثروتمند بود. شکسپیر احتمالاً در مدرسهٔ گرامر استراتفورد تحصیل کرده و در آنجا اطلاعات ارزشمندی دربارهٔ لاتین به دست آورده‌است؛ اما ویلیام رهسپار آکسفورد یا کمبریج نشد.
دربارهٔ جوانیِ ویلیام افسانه فراوان است و سند معتبر اندک. اولین مدرکی که ما دربارهٔ او پس از مراسم تعمید و نام‌گذاری داریم،
از ازدواج او با آن هثوی (به انگلیسی: Anne Hathaway) در سال ۱۵۸۲ است، که ثمرهٔ آن دختری متولد ۱۵۸۳ و یک دختر و پسر دوقلو در سال ۱۵۸۵ بود. شکسپیر پس از ازدواج به لندن رفت و در تماشاخانه مشغول بازی شد. در آنجا وظیفهٔ ویرایش نمایش‌نامه‌ها را به او سپردند.
شکسپیر از این موقعیت استفاده کرد و خود چند نمایشنامه نوشت که با استقبال روبه‌رو شد. پس از آن، تا هفت سال هیج اطلاعی از فعالیت‌هایش نداریم؛ اما وی احتمالاً پیش از سال ۱۵۹۲ در لندن به عنوان بازیگر کار می‌کرده‌است.
در این موقع، چندین گروه بازیگری در لندن و دیگر مناطق وجود داشت که ارتباط شکسپیر با یکی یا بیشتر از آن‌ها همگی حدسیات است.
اما ما از ارتباط مفید و طولانی او با موفق‌ترین دستهٔ بازیگران با نام مردان لرد چمبرلِین (به انگلیسی: The Lord Chambelain’s Men) اطلاع داریم که پس از به تخت نشستن جیمز اول، مردان شاه (به انگلیسی: The King’s Men) نام گرفتند. شکسپیر نه‌تنها با این گروه بازی کرد، بلکه سرانجام سالار صاحب‌سهم و مدیر نمایش‌نامه شد.

+++++++++++++++++++++
کتاب خشم و هیاهو کتاب اسبهای خالدار کتاب گور به گور
ویلیام کاتبرت فاکنر (به انگلیسی: William Cuthbert Faulkner) ‏ (۱۸۹۷ – ۱۹۶۲) رمان‌نویس آمریکایی و برندهٔ جایزه نوبل ادبیات بود.
فاکنر در سبک‌های گوناگون شامل رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه، شعر و مقاله صاحب اثر است.
شهرت او عمدتاً به خاطر رمان‌ها و داستان‌های کوتاهش است که بسیاری از آن‌ها در شهر خیالی یوکناپاتافا (به انگلیسی: Yoknapatawpha County) اتفاق می‌افتد که فاکنر آن را بر اساس ناحیهٔ لافایت (به انگلیسی: Lafayette)، که بیشتر زندگی خود را در آنجا سپری کرده بود،
و ناحیه هالی اسپرینگز/مارشال (به انگلیسی: Holly Springs/Marshall) آفریده‌است.
فاکنر یکی از مهم‌ترین نویسندگان ادبیات آمریکا و مشخصاً ادبیات جنوب آمریکاست. با اینکه اولین آثار فاکنر از سال ۱۹۱۹، و بیشترشان در دهه‌های ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ منتشر شده بود، وی تا هنگام دریافت جایزهٔ نوبل در سال ۱۹۴۹ نسبتاً ناشناخته مانده بود.
حکایت و رمان آخر او چپاولگران برندهٔ جایزه پولیتزر داستان شدند.
در سال ۱۹۹۸، مؤسسه کتابخانه نوین رمان خشم و هیاهوی او را ششمین کتاب در فهرست صد رمان برتر انگلیسی قرن بیستم قرار داد،
رمان گوربه‌گور و روشنایی در ماه اوت هم در این فهرست قرار دارند. رمان آبشالوم، آبشالوم! او هم اغلب در فهرست‌های مشابه گنجانده می‌شود.
بیشتر کتاب‌های او توسط مترجمانی مانند صالح حسینی و نجف دریابندری به فارسی برگردانده شده‌اند. او بزرگ‌ترین رمان‌نویس آمریکایی بین دو جنگ جهانی شناخته می‌شود.

+++++++++++++++++++++
کتاب نظریه انتخاب
ویلیام گلسر (انگلیسی: William Glasser; ۱۱ مهٔ ۱۹۲۵ – ۲۳ اوت ۲۰۱۳)
روانپزشک اهل ایالات متحده آمریکا بود. گلاسر گسترش دهند نظریات دبلیو ادواردز دمینگ در زمینه واقعیت درمانی و تئوری انتخاب محسوب می شد. نوآوری‌های گلسر در مشاوره فردی در محیط کاری و مدرسه، انتخاب و مسئولیت‌پذیری شخصی و دگرگونی شخصیت را مدنظر قرار می دهد.
گلسر مخالف اصول و قواعد رایج بین روانپزشکان بود که بجای تمرکز بر طبقه بندی کردن سندرم های روانی؛ به عنوان اختلال روانی، سریعاً اقدام به تجویز دارو برای فرد میکردند.

+++++++++++++++++++++
کتاب زندان زنان آمریکا
درباره نویسنده کتاب زندان زنان آمریکا بیشتر بدانیم:
در نخستین روز های تاریخ ایالت متحده آمریکا ، نظر کلیساها آن کشور بحدی با امور و مسائل داخلی آمریکا معطوف بود که توجهی به کشورهای دیگر نداشتند.
این کلیساها از هر طرف بوسیله بومیان آمریکا محصور بودند. 
خلاصه ی کتاب
در بین رمان های انگلیسی که مطالعه کردم، هیچ کتابی چون زن محکوم نتوانست این چنین مرا تحت تاثیر قرار دهد. بدین لحاظ تصمیم به ترجمه اش گرفتم.
تا آن را به انسان های رنج کشیده و محرومی که به علت جبر سرنوشت در مسیر های انحرافی اجتماع قرار گرفته یا در اثر واکنشبعضی بیماری ها روحی ، جسمی و یا کمبود های تربیتی و با هر دلیل دیگر زندانی اند. و درحال حاضر به نام یک محکوم در پس میله های سرد قرار گرفته اند.

+++++++++++++++++++++
کتاب ایران بین دو انقلاب کتاب تاریخ ایران مدرن 
درباره ایران بین دو انقلاب بیشتر بدانیم :
«نشر نی» اولین بار این کتاب را در سال 1378 با ترجمه «احمد گل محمدی» و «محمدابراهیم فتاحی» منتشر کرده است. «احمد گل‌محمدی» یکی از مترجمان این کتاب ، فارغ‌التحصیل رشته‌ی جامعه‌شناسی سیاسی از دانشگاه تهران است که در دانشگاه به‌عنوان دانشیار تدریس می‌ کند.
از کتاب‌های دیگر «احمد گل محمدی» می‌ توان به «چیستی ، تحول، و چشم‌انداز دولت‌»، «جهانی شدن، فرهنگ، هویت» و «درآمدی بر فلسفه تاریخ» اشاره کرد. درباره نویسنده کتاب ایران بین دو انقلاب بیشتر بدانیم:
یرواند آبراهامیان در سال ۱۳۲۹ به بریتانیا مهاجرت نمود. به سال ۱۳۴۲ درجهٔ کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه آکسفورد دریافت کرد. آبراهامیان پس از مهاجرت به آمریکا موفق به گرفتن دکترای خود، در سال ۱۳۴۸ از دانشگاه کلمبیا شد. وی در دانشگاه‌های پرینستون و آکسفورد به تدریس «تاریخ ایران» پرداخت . هم‌اکنون در کالج باروک دانشگاه نیویورک (CUNY) به تدریس تاریخ جهان و خاورمیانه مشغول است. 
آبراهامیان در مقوله «تاریخ ایران معاصر»، از برجسته‌ترین تاریخ‌نگاران محسوب می‌شود.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات