7. مجموعه کتاب شماره 7 شامل آثار : پائولا هاوکینز (دختری در قطار)؛ پائولو کوئیلو(مکتوب، ورونیکا، کیمیاگر، شیطان و دوشیزه پریم، زهیر)؛ پیگافتا دی لومبارد (سفرنامه ماژلان)؛تری دیری (پرونده های محرمانه)؛ تریسی شوالیه (دختری با گوشواره مروارید)؛ توماس مان (کوه جادو دوجلدی)

 تعداد کتاب 12 کتاب
 نوع فایل PDF 
 حجم فایل  41 مگابایت

برای خرید کلیک کنید
**
توضیحات مختصر در مورد تمام نویسندگان این مجموعه در زیر بیان شده است

کتاب دختری در قطار
پائولا هاوکینز (به انگلیسی: Paula Hawkins) (زاده ۲۶ اوت ۱۹۷۲) نویسندهٔ بریتانیایی است که به خاطر رمان پرفروش دختری در قطار شناخته شده‌است.
هاوکینز در کشور زیمبابوه در شهر هراره به دنیا آمده و در آنجا بزرگ شد. پدرش استاد اقتصاد و روزنامه‌نگار مالی بود. پائولا در سال ۱۹۸۹در سن هفده سالگی به لندن رفت، بعدها در دانشگاه آکسفورد لندن فلسفه، سیاست و اقتصاد خواند.
به عنوان روزنامه‌نگار و گزارشگر مالی در نشریهتایمز کار کرد، در تعدادی از موسسات انتشاراتی کار کرده و کتابی از توصیه‌های مالی برای زنان به نام «الههٔ پول» نوشت. هاوکینز تقریباً در سال ۲۰۰۹ شروع به نوشتن داستان کمدی رمانتیک به نام امی سیلور کرد، و چهار رمان دیگر هم نوشت. او موفقیت تجاری زیادی کسب نکرد تا زمانیکه تصمیم گرفت یک داستان عمیق‌تر و جدی‌تر بنویسد. کتاب او دختری در قطار پرفروشترین کتاب سال ۲۰۱۵، سه‌گانه کاملی با موضوعاتی مانند خشونت خانگی، و استعمال الکل و مواد مخدر بود.
برای نوشتن رمان شش ماه تمام وقت گذاشت او در آن زمان از نظر مالی در مضیقه بود و برای کامل کردن کتابش مجبور شد از پدرش پول قرض کند. هاوکینز الان در جنوب لندن زندگی می‌کند.

+++++++++++++++++++++
 کتاب زهیر کتاب شیطان و دوشیزه پریم کتاب کیمیاگر کتاب ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد کتاب مکتوب
پائولو کوئلیو (به پرتغالی: Paulo Coelho) (زاده ۲۴ اوت ۱۹۴۷) نویسنده معاصر برزیلی است. رمان‌های او بین مردم عامه در کشورهای مختلف دنیا پرطرفدار است.
او از سال ۲۰۰۷ سفیر صلح سازمان ملل در موضوع فقر و گفتگوی بین فرهنگی است. وی همچنین از مدافعین آزاد شدن مواد مخدر مانند ماری جوانا و کوکائین است. او در ۲۴ اوت سال ۱۹۴۷ در ریودوژانیرو برزیل به دنیا آمد. مادر او لیژیا خانه‌دار و پدرش مهندس بود. او وقتی نوجوان بود، می‌خواست یک نویسنده شود. پس از گفتن این موضوع به مادرش، مادرش پاسخ داد «عزیز من، پدر تو یک مهندس است.
او یک منطق گراست، انسانی منطقی با چشم‌اندازی بسیار مشخص از جهان. آیا تو واقعاً می‌دانی اینکه تو یک نویسنده بشوی چه معنایی دارد؟» 
پس از تحقیق، کوئلیو به این نتیجه رسید که یک نویسنده «همیشه عینک می‌زند و هرگز موی خود را شانه نمی‌کند و وظیفه‌ای دارد و هرگز توسط نسل خودش درک نخواهد شد» درونگرایی و سرپیچی کوئیلو از سنتها در ۱۶ سالگی، منجرشد تا پدر و مادرش او را به یک مؤسسه روانی بفرستند که از آنجا سه بار قبل از اینکه به سن ۲۰ سالگی برسد فرار کرد.

+++++++++++++++++++++
کتاب سفرنامه ماژلان
آنتونیو پیگافتا (به ایتالیایی: Antonio Pigafetta) نویسنده ایتالیایی کتاب سفرنامه ماژلان که به عنوان منشی مخصوص این جهانگرد معروف اولین سفر دور دنیا را همراهی کرد. آنتونیو پیگافتا جزو ۱۸ نفری است که برای اولین بار به دور دنیا گشته‌اند.
ذبیح الله حکیم الهی دشتی، فرزند اسماعیل معروف به ذبیح الله منصوری و با نام های مستعار پیشتاز و ناصر (زاده ۱۲۷۶ در سنندج – مرگ ۱۹ خرداد ۱۳۶۵ در تهران)،
پرکارترین مترجم تاریخ مطبوعات ایران، روزنامه نگار، نویسنده و به گفته خودش قهرمان بوکس سبک وزن ایران بود. او در مدرسهٔ آلیانس (سنندج) کردستان درس خواند که فرانسوی‌ها آن را اداره می‌کردند. پس از چندی با ماموریت پدر در کرمانشاه به آن شهر رفت و زبان فرانسه را از پزشکی که این زبان را می‌دانست فرا گرفت. در بازگشت به تهران و درگذشت پدر، عهده دار مخارج خانواده شد و به ناچار از تحصیل دست کشید و در سال ۱۳۰۱ شمسی با تاسیس روزنامه کوشش با سمت مترجم داستان و مقاله و مطالب علمی در آن روزنامه شروع به کار کرد.
در سال ۱۳۰۶ در حالی که در روزنامه کوشش کار می‌کرد، با روزنامه اطلاعات نیز شروع به همکاری کرد که مدت‌ها ادامه یافت و
از آغاز انتشار روزنامه کیهان هم به مدت شش سال، چندین کتاب برای این روزنامه ترجمه کرد که همه به صورت پاورقی به چاپ می‌رسید.
بعدها با روزنامه ایران ما، روزنامه داد، مجله خواندنیها، روزنامه باختر، روزنامه اختر امروز، مجلهٔ ترقی، مجلهٔ تهران مصور، مجلهٔ روشنفکر، مجلهٔ سپید و سیاه، مجلهٔ امید ایران، روزنامه پست تهران و سرانجام مجله دانستنیها همکاری داشت.
او دیر ازدواج کرد و دارای یک دختر و یک پسر شد. مادرش از خانواده علماء و روحانیون شهر سنندج بود. 
خلاصه ی کتاب سفرنامه ماژلان اثر پیگافتا دی لومبارد
کتاب سفرنامه ماژلان اثر پیگافتا دی لومبارد با ترجمه ذبیح الله منصوری است؛ سفرنامه ماژلان كه بی تردید بزرگترین و حیرت انگیزترین ماجرای دریانوردی تاریخ بشر باید نام گیرد و گرفته به دو بخش مرتبط به هم تقسیم می شود:
تهیه مقدمات و حركت از اسپانیا به جانب مغرب. گذشتن از تنگه ماژلان و رسیدن به سرزمینهای دور و اغلب ناشناخته تا آن زمان و جزایر ادویه كه هدف اصلی سفر هیئت بود.

+++++++++++++++++++++
کتاب پرونده های محرمانه
تری دیری نویسندۀ مجموعه‌ «تاریخ ترسناک» (نشر افق) در “پرونده‌های محرمانه”، به طرزی جذاب و موجز به معماهایی حل نشده از تاریخ معاصر می‌پردازد که زمانی جنجالهای بسیاری برپا کرده بودند و به اعتقاد نویسنده این احتمال وجود دارد که واقعیات و اسنادی در مورد آنها همچنان در پرونده‌هایی سری با مُهر محرمانه نزد دستگاههای اطلاعاتی ایالات متحده یا دیگر کشورها به دلایل امنیتی پنهان شده باشد.
نویسنده در هر جلد ابتدا داستانی نیمه واقعی را نقل می‌کند که حاوی شخصیت‌هایی خیالی یا حقیقی گاه با اسامی‌یی مستعار می‌باشد.
و در آن به شرح و تفسیر ماوقع از دیدگاه این شخصیتها پرداخته ضمن این که خواننده را با موضوع و اهمیتش آشنا می‌سازد
علاقه و کنجکاویش را نیز برای یافتن حقیقت برمی‌انگیزد. در ادامه کتاب دارای «واژه نامه»، «زندگی نامه»، و بخشهایی دیگر است
که در آنها اطلاعات واقعی و سودمندی درج شده که دانستن آنها برای درک شرایط آن دوران و فهم معمای ذکر شده لازم می‌نماید.

+++++++++++++++++++++
کتاب دختری با گوشواره مروارید
تریسی رز شوالیه ، نویسنده ی مشهور آمریکایی _ بریتانیایی و خالق رمان های تاریخی است.
او هشت رمان به رشته ی تحریر در آورده است و عمده ی شهرتش را با انتشار کتاب ” دختری با گوشواره ی مروارید ، در جهان نویسندگی کسب کرده است. 
از این کتاب تا به کنون اقتباس های هنری و ادبی متفاوتی شده است معروف ترین آن فیلمی است که در سال 2003 با بازی درخشان اسکارلت جوهانسون بر روی پرده ی نقره ای سینما به نمایش در آمده است. تریسی شوالیه ، متولد 29 اکتبر سال 1962 در واشنگتن دی سی است. پدرش داگلاس و مادرش هلن نام دارند. پدر او یک عکاس بود و با روزنامه ی واشنگتن پست همکاری گسترده ای به مدت سی سال داشت. مادر تریسی شوالیه در سال 1970 ، درست زمانی که وی هشت سال داشت ، دیده از جهان فروبست و تریسی از دوران کودکی با این غم بزرگ دست و پنجه نرم کرد. تریسی یک خواهر بزرگتر از خودشبه نام کیم شوالیه دارد که در سولان فرانسه زندگی می کند. همچنین وی یک برادر به نام مایکل شوالیه دارد که کولورادو زندگی می کند. 
وی به همراه همسرش ، جاناتان دوری ، در لندن زندگی می کند و در این شهر برای سالیان سال است که ساکن می باشد.
او یک پسر به نام جاکوب نیز دارد. در باب تحصیلات او ، باید این چنین گفت که : ” وی تحصیل کرده ی دبیرستان Bethesda-Chevy Chase در مری لند است. در سال 1980 ، وی مدرک لیسانس خود در را در رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی از کالج اوبرلین دریافت کرده است
و در سال 1984 به انگلیس مهاجرت کرده است. او همزمان با ورودش به انگلستان در یک انتشارات مشغول به کار می شود.
در سال 1993 ، او شروع به تحصیل در رشته ی ” نویسندگی خلاق ” می کند و کارشناسی ارشد این رشته را از از دانشگاه ” آنجلیای شرقی ” دریافت می کند. اساتید وی در این رشته مالکوم بردبوری و رز تریماین بوده اند.
پس از آن ی کارش را به طور حرفه ای تر با سمت نویسنده و ویرایشگر در پروژه ی ” فرهنگ واژگان هنر مک میلان ” از سر می گیرد.

+++++++++++++++++++++
کتاب کوه جادو
توماس مان (به آلمانی: Thomas Mann) نویسنده بزرگ آلمانی بود که در سال ۱۹۲۹ برنده جایزه نوبل ادبیات شد.
توماس مان در روز ۶ ژوئن ۱۸۷۵ در شهر لوبک آلمان متولد شد پدر توماس مان بازرگان غلات بود که بعدها به مقام سناتوری شهر لوبک هم رسید، او از جانب مادر یک رگه پرتغالی داشت.
تحصیلاتش را تا ۱۹ سالگی در لوبک گذراند و پس از مرگ پدرش همراه خانواده‌اش راهی مونیخ شد. در آنجا وارد یک شرکت بیمه شد
و توانست نخستین اثر خود، افتاده‌ها، را به پایان برساند. در همان زمان وارد دانشگاه مونیخ شد و رشته‌های تاریخ و ادبیات و اقتصاد سیاسی را دنبال کرد. در سال ۱۸۹۷ همراه برادرش به رم رفت و در همان سال کتاب بودنبروک‌ها را آغاز کرد که در سال ۱۹۰۱ توانست آن را چاپ برساند و شهرت زیادی کسب کند. در سال ۱۹۰۵ با خانم کاتیا پرینگسهایم دختر یکی از استادان دانشگاه مونیخ ازدواج کرد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات