منوی اصلی
صدها چیز برای فروش
ریسک

 تعداد صفحات38 ص 
 فهرستدارد
 منابعدارد

برای خرید کلیک کنید
**
فهرست مطالب
عنوان صفحه
مقدمه 2
تاریخچه ریسك 3
تعریف ریسك 5
انواع ریسك 7
1-ریسك در سازمانهای مالی 7
   الف) ریسك مالی 7
    ب) ریسك تجاری 9
2-ریسك در سرمایه گذاری 12
   الف) ریسك غیر سیستماتیك 12
    ب) ریسك سیستماتیك 12
منابع ریسك 13
اندازه گیری ریسك 14
ابزارهای كنترل ریسك 17
رابطه ریسك و بازده 19
مدیریت ریسك
چكیده 21
تكامل مدیریت ریسك 22
تعریف مدیریت ریسك 23
نقش مدیریت ریسك 24
اهداف مدیریت ریسك 24
ابزارها و روشهای مدیریت ریسك 26
عناصر اصلی در مدیریت ریسك 27
شش گام در فرآیند مدیریت ریسك 28
چرا مطالعه مدیریت ریسك مهم است؟ 29
هدف مدیریت ریسك است نه اجتناب از ریسك 29
نتیجه گیری 31
منابع و مأخذ 32

مقدمه :
زندگی امروز در حالی ادامه می یابد كه سایه افكنی شرایط عدم اطمینان بر كلیه امور ،به علل مختلف فرایند تصمیم گیری را به كلی متحول ساخته است .تغییرات قیمت كالاهای اساسی ،تغییر نرخ سود و همچنین قیمت سهام مواردی هستند كه سازمانهای امروزی دائما ًبا آن دست به گریبانند .این تغییرات در كنار سایر تغییرات محیطی سازمانها ،باعث ظهور نظریات جدید علمی در حوزه مدیریت شده است.
در تصمیم گیری های مدیریتی هیچ مبحثی ضروری تر و مهمتر از ارزیابی و مدیریت ریسك نیست. قیمت سهام تا حدودی از میزان ریسكی كه سرمایه گذار برای ماندن در شركت آن را می پذیرد  متأثر میشود و شركتها معمولاً سعی میكنند تركیب مناسبی میان ریسك و بازده ایجاد كنند بطوری كه بتوانند ثروت سهامداران را به حداكثر برسانند .منظور پیدا كردن یك راه حل سرمایه گذاری قابل قبول نیست بلكه تعیین یك وضعیت مناسب برای معیار ریسك و بازده است.
تصمیم گیری در مورد طرحهای سرمایه گذاری اغلب براساس سودآوری میزان ریسك و ریسك پذیری مدیریت و سهامداران صورت می پذیرد.
ریسك جزء لاینفك زندگی انسانهاست و سازمانهاست و كلیه موقعیتهای تصمیم گیری با یك نوع یا طیف متنوعی از ریسكها روبرو است پذیرش ریسك به خودی خود بد نیست مهم اینست كه بدون دلیل منطقی در معرض ریسك قرار نگیریم . زندگی بشر با پذیرش ریسك عجین شده بنحوی كه شاید عدم ریسك پذیری مطلق موجب میشد كه زندگی انسانها در مرتبه پایینتری نسبت به سطح فعلی قرار بگیرد از دیدگاه مالی كسب بازده پذیرش ریسك را توجیه می كند اما این موضوع شرایط و مسائل مهم و دقیقی را نیز به همراه ریسك قیمت كالاها و سهام ،ریسك ارز و ...
وجود ریسك میتواند تصمیم گیری قطعی را ناممكن كند و یا راهبرد دیگری را بطلبد . امروز دز دنیا كسب سودهای فراوان و بسیار بالاتر از حد متعارف سؤال بر انگیز است چرا كه بلافاصله ذهن را متوجه ریسكهای بالا در تصمیم گیری های مالی میكند .

تاریخچه ریسك :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات