منوی اصلی
صدها چیز برای فروش
تحقیق در مورد تعاریف و مفاهیم فنی راهسازی

 تعداد صفحات55 ص  
 فهرست دارد
 منبع دارد


برای خرید کلیک کنید
**
تعاریف و مفاهیم فنی راهسازی
* نوعی آسفالت حفاظتی با ضخامت كم اطلاق می گردد كه به منظور بهبود راهآسفالته(اعم از آسفالت گرم یا آسفالت سطحی یا انواع دیگر آسفالت) و نیز غیر قابلنفوذ نمودن آن در مقابل نزولات جوی نظیر برف و باران و غیره بكار برده می شود. سیككت شامل پخش یك لایه قیر مخلوط با امولسیون قیر توأم با مصالح و با بدون پخش مصالحباشد.
پریمكت :
اندود نفوذی به منظور آماده نمودن سطح راه شنی جهت بخش قشر آسفالت آنجام می گرددقیر پریمكت كه در سطح راه شنی پخش می گردد در داخل خلل و فرج آن نفوذ نموده و علاوهبر تحكیم سطح راه شنی سبب تسهیل چسبندگی قشر آسفالت به بدنه راه می گردد.
تك كت:
پخش یك لایه بسیار نازك امولسیون قیر روی سطح آسفالتی یا بتنیبهمنظور آغشته نمودن سطوح مزبور و ایجاد و چسبندگی با قشرآسفالتی كه متعاقباً روی آن پخش می شود اندود سطحی و یا تك كت نامیده می شوند.
لكه گیری :
هر گاه در راهها بر اثر فشار ترافیكی و خرابی جسم راه آسفالت سطح راه خراب شده وبا به شكل موزائیكی درآمده باشد بوسله دستگاه كاتر آسفالتهای خراب شده را بصورتشكلهای منظم خارج نموده و چنانچه زیرسازی نیز دچار آسیب دیدگی شده بود نسبت بهاصلاح آن نیز اقدام می كنیم سپس سك لایه تك كت ریخته و با آسفالت مرغوب رویه رامرمت می نمائیم.
حریم راه:
با توجه ببه نوع راهی كه طراحی و احداث گردد حریم در نظر گرفته می شود. منظور ازحریم مقدار زمینی است كه از دو طرف راه برای مقاصد خاصی اختصاص می یابد این مقاصدرا می توان بطور خلاصه بشرح ذیل ذكر نمود:
1-ایجاد میدان دید وسیعتر برای رانندگان
2-ایجاد تسهیلات جهت تعریض راه در آینده با توجه به افزایش ترافیك
3-جلوگیری یا كاهش خطرات ناشی از انحراف خودروها از جاده ((با جلوگیری از احداثساختمان با هر گونه بنا در حریم))
گاردریل :
نوعی جدا كننده كه از جنس ورق گالوانیزه برای حفاظ در راهها استفاده می شود كهدر اتوبانها، نقاط پرتگاه، گردنه ها و قوسها نصب می شود تا از تصادفات و اتفاقاتناگوار در هنگام رانندگی جلوگیری شده یا عوارض آنها كمتر شود.
نیوجرسی:
نوعی جدا كننده بتنی می باشد كه در ارتفاع مختفل از قبیل یك یا دو متری ساخته میشود كه در بزرگراه ها جهت جلوگیری از دور زدنها و خلاف رانندگان متخلف و ایجادامنیت و جلوگیری از اتفاقات ناگوار و تصادفات و در بعضی موارد ورود و خروج و هدایتترافیك و جلوگیری از نور چراغهای روبرو ایجاد می شود.
چشم گربه ای:
همانگونه كه خط كشی در هنگام روز و شب راننده را در مسیر حركت رتهنمایی نموده وبه او در انتخاب خط مسیر ایمن كمك می كند، چشم گربه ای نیز كه در انواع مختلفیساخته می شود وظیفه هدایت راننده را در خطوط مختلف ترافیكی ((لاینهای ترافیكی)) رادر شب بعهده دارد. چشم گربه ایها خصوصاً در قوسها، محل پیاده روها و جاده های دارایچند خط ترافیكی كاربرد گسترده ای دارند.چشم گربه ایها با بازتابش نور چراغهای خودرو در شب رؤیت شده و راننده را در مسیرایمن هدایت میكنند.
زهكشی و درواسیون:

فهرست مطالب :
عنوان :                             صفحه:
تعاریف و مفاهیم فنی راهسازی     1
سیستم کامپیوتری رهیابی ماشین آلات راهسازی 5
مزایای کاربرد CAES 10
اقدامات صورت گرفته جهت ایمنی راه در آمریکا 11
حفاظهای ایمنی کنار جاده 22
اقدامات کم هزینه مهندسی و تشدید قوانین در ارتقاء سطح ایمنی جاده ها 29
استفاده از الیاف در آسفالت 35
ترکها در آسفالت 36
مواد افزودنی و تأثیر آن در آسفالت 38
آسفالت الیافی 39
الیاف فولادی 41
مقاومت های آسفالت 45
روکش آسفالت خیابانها 49
منابع 54

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic