منوی اصلی
صدها چیز برای فروش
طرح آموزشی با موضوع: احداث باغ سیب پایه مالینگ

این طرح به صورت آموزشی می باشد و برای استفاده باید تغییراتی در رقمهای پرداختی آن صورت بگیرد  

برای خرید کلیک کنید
**
نمونه آنچه در این طرح آمده است 
نوع درخت مورد نظر جهت پرورش : پایه مالینگ مرتون 106 (MM106): پایه ای نیمه كوتاه می باشد ، ریشه دهی آن خوب است ، از طریق قلمه نیمه خشبی و خشبی به آسانی تكثیر می شود و 2 بهترین زمان تهیه قلمه خشبی آبان و آذر ماه و برای قلمه نیمه خشبی نیمه دوم شهریور ماه می باشد و به بیماری ریشه Asphixia و خشكی مقاوم و برای مناطق خشك مناسب است . به شته مومی مقاوم است ، در برابر پوسیدگی یقه حساس و در مقابل بادزدگی مقاوم است . میوه دهی ارقام پیوند شده روی آن از سال سوم پس از پیوند شروع می شود و به طور مداوم محصول خوب می دهند . میوه آن برخلاف MM104  نسبتاَ درشت است . این پایه برای رقم گلدن بسیار مناسب است و برای كشت متراكم توصیه می شود و از تلاقی بین سیب نورسرن اسپای و EM1  حاصل شده است . درختان پیوند شده روی این پایه 35% كوچكتر از اندازه آنها روی پایه های بذری می باشد . لستحكام ریشه بندی آن در زمین متوسط است . برای خاكهای كم عمق مناسب می باشد ، خیلی زود به بار می نشیند ( در سال سوم میوه اقتصادی می دهد ) ، پاجوش تولید نمی كند و پیوند شكمی روی آن به خوبی می گیرد . در مقابل خفقان ریشه بسیار مقاوم است .
در انگلستان از همه پایه های MM  در مقابل سفیدك حساستر است ولی در فرانسه حساسیت آن در مقابل سفیدك كمتر می باشد . درختان پیوند شده روی این پایه از سایر پایه های هم گروه خود به مراتب یكنواخت تر رشد و نمو دارد . ارقام پیوند شده روی آن در پائیز دیر به خواب زمستانی می روند كه همین عامل باعث افزایش خسارت سرمازدگی به تنه آنها و همچنین حساسیت آنها به آتشك در كولتیوارهای پیوندی می شود . از تمام پایه های MM  مرغوبتر می باشد و از تطابق وسیعی با ویروسها برخوردار است .
بیش از 7500 گونه سیب شناسایی شده است . سیب بومی جنوب شرق آسیا و مناطق نیمه حاره و معتدل می باشد . در کلیه مناطق آب و هوایی خنک ، میوه مهمی بوده است . نسبت به سایر میوه های درختی بجز مرکبات آنرا می توان برای ماهها انبار کرد در حالیکه همچنان ارزش غذایی خود را حفظ می کند . 
هرس درختان سیب پایه کوتاه یکی از مهمترین مراحل عملیات داشت است . هرس جهت تشکیل چهارچوب و فرمدهی درخت انجام می گیرد . نهال پیوندی پس از کاشت در زمین اصلی در سال اول از ارتفاع 60 سانتی متری قطع می شود .                                                                                            
خلاصه طرح در یك نگاه

ردیف

عنوان

شرح و مبلغ هزار ریال

1

موضوع طرح

احداث باغ سیب پایه مالینگ

2

مجری

 

3

محل اجراء

 

4

مساحت اجرای محل

                  5  هکتار

5

سرمایه گذاری

تسهیلات بانكی درخواستی

 

سرمایه گذاری متقاضی

 

6

هزینه

ثابت

 

جاری(در گردش سالیانه)

 

7

درآمد سالانه

ناخالص(متوسط)

 

خالص (سود متوسط سالیانه)

 

8

نرخ بازده سرمایه گذاری

6/24

9

دوره برگشت سرمایه

4 سال

10

اشتغالزایی طرح (نفر در روز)

ثابت                 3   نفر

روزمزد           500  نفر

11

توضیحات

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic