طرح آموزشی با موضوع: احداث باغ گردوی پیوندی و فندق

این طرح به صورت آموزشی می باشد و برای استفاده باید تغییراتی در رقمهای پرداختی آن صورت بگیرد  

برای خرید کلیک کنید
**
نمونه آنچه در این طرح آمده است: 
شرح عملیات باغبانی :
1- سطح زیر كشت : سطح زیر كشت حدود 2 هكتار بوده كه می تواند به كشت گردو و فندق اختصاص داد كه در فضای باز خواهد بود.
2- نوع درخت مورد نظر جهت پرورش : 
الف : گردو ؛ یا walnut  با نام علمی Juglans Regia
- گردو گیاهی است خزان دار و یك پایه از تیره گردو سانان Juglandceae در جنس گردو حدود 15 گونه مختلف وجود دارد كه بومی نواحی مختلف نیمكره شمالی می باشد . ارقام گردوی معمولی از نظر حساسیت به سرما با هم متفاوتند و از بین 20- تا 9- درجه مقاومت دارد ، در گردوهای بارور برای رسیدن محصول باید دمای محیط در طول چند هفته قبل از برداشت 32-22 درجه سانتی گراد باشد . ریشه گردو محوری و عمیق است و نیاز به خاكی با سنگینی متوسط و عمق 2 متر دارد ، گردو در شرایط مناسب رشد زیاد دارد ، در 5 تا 6 سالگی به بار اقتصادی می رسد و تا ده سالگی حداكثر محصول خود را می دهد . 
گردو درختی خزان کننده و پهن برگ است . برگهای آن پنچه ای برگچه های روبروی هم هستند این برگها حالت تک شاخه ای دارند و دم برگ آنها بلند است . اندازه و تعداد برگچه ها در نوع های مختلف گردو متفاوت است و ممکن است بین 7 تا 9 برگ باشد . بلندی درخت گردو تا 30 متر هم می رسد که به محل رویش آن بستگی دارد . روشهای کشت گردو به دو گونه می باشد . الف: به صورت بذری که بذر را در داخل خاک قرار داده و بعد از سپری نمودن مرحله سرما در بهار بر اثر گرم شدن هوا جوانه می زند و به رشد خود ادامه می دهد و بعد از مدتی ( بعد از یک سال ) می توان آنرا جابجا کرد . 
ب) به صورت پیوندی است در طرح مذکور  از نهالهای گردوی پیوندی از ارقام اصلاح شده استفاده می گردد که فواصل کاشت آن 8 * 8 متر در نظر گرفته شده است . 

ب : فندق ؛ Filbert یا Hazdlnnt با نام علمی Corylus Avelana می باشد . فندق درختچه ایست خزان دار و یك پایه از تیره Betvlaceae می باشد كه حدود 15 گونه مختلف دارد و سطح زیر کشت فندق نیم هکتار می باشد .
چوب فندق در برابر سرما كاملاً مقاوم است ، ولی شكوفه های آن كه در زمستان قبل از ظهور برگها باز می شود در دمای 10- و كمتر از آن از بین می رود . فندق فاقد ریشه محوری است و نیازی به خاك عمیق ندارد . این گیاه را می توان در انواع مختلف خاك كاشت ولی خاكهای شنی رسی كه حاوی مواد آلی نسبتاً زیاد و زهكشی خوب باشد ، مناسب ترند . 
فندق را معمولاً به وسیله خوابانیدن ازدیاد می كنند ولی این عمل از طریق جدا كردن پا جوش ها و كشت بذر و زدن پیوند امكان دارد . 

ردیف

عنوان

شرح و مبلغ به میلیون ریال

1

موضوع طرح

احداث باغ گردوی پیوندی و فندق

2

مجری

 

3

محل اجراء

 

4

مساحت اجرای محل

                  2  هکتار

5

سرمایه گذاری

تسهیلات بانكی درخواستی

سرمایه گذاری متقاضی

6

هزینه

ثابت

جاری(در گردش سالیانه)

7

درآمد سالانه

ناخالص(متوسط)

خالص (سود متوسط سالیانه)

8

نرخ بازده سرمایه گذاری

20%

9

دوره برگشت سرمایه

9/4 سال

10

اشتغالزایی طرح (نفر در روز)

ثابت                    3 نفر

فصلی                  100 نفر

11

توضیحات

 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic